Refinancujte svou hypotéku ještě dnes!

Pokud vám právě končí doba fixace, je ten ideální čas promyslet si, co bude dál. Nenechejte si bankou diktovat podmínky a neplaťte ani o korunu navíc. Správně nastaveným refinancováním můžete ušetřit až statisíce.

Nejen že každoročně padá na podzim listí, letošek přináší s sebou i výrazný pokles úrokové sazby. Ta je v posledních dnech na své nejnižší dosavadní hranici.

Už máte svého poradce?

TIP: Využijte profesionálního poradenství! Odborníci pro vás pracují zcela zdarma.

Kdy je ten správný čas?

Abyste stihli všechno včas zařídit, ideální je začít dva měsíce před koncem fixace. Maximální doba, kdy je možno refinancování provést, je 6 měsíců. Říkáte si, že to je příliš brzy? I tato varianta má své výhody. V praxi to znamená, že již půl roku před koncem fixace máte možnost vybrat si z aktuální nabídky, vše zajistit a po uplynutí doby fixace plynule přejít k jinému bankovnímu ústavu. Tato možnost je výhodná právě v kolísavé ekonomické době, kdy je klientovi zaručena úroková sazba předem bez možnosti změny a bez ohledu na ekonomickou situaci po uplynutí doby fixace.

Jak postupovat?

Vyberte si kvalifikovaného finančního poradce na základě doporučení či zpětných referencí. Společně s ním vás pak čeká rozhovor, ve kterém si pohovoříte o vašich očekáváních, možnostech a také důvodech, které vás vedly k návštěvě.

Na základě vašich požadavků vám poradce předloží nabídku a seznámí vás se všemi skutečnostmi. Nejčastěji zvolí ze všech možností tři pro vás nejvýhodnější a prodiskutuje s vámi další výběr. Kvalitní poradenská centra nabízí komplexní služby, a tak s bankou přicházíte do styku až v momentě podepsání nové smlouvy, vše ostatní za vás zajistí poradce.

 S vaším souhlasem je pak vyplněna žádost o úvěr, ke které jsou připojeny dva vaše doklady totožnosti: nejčastěji občanský a řidičský průkaz, ale samozřejmě můžete mít s sebou i cestovní pas. To vše je otázkou příjemně strávené půlhodinky vašeho času, o zbytek se postará váš poradce. Ten ihned ten den či nejpozději den následující jde s podklady do banky. Bankou je vaše osoba prověřena stejně jako při získání hypotéky: tedy zjišťuje se, zda jste opravdu schopni splácet určenou částku a zda jste jako plátci spolehliví – jinak řečeno je zjišťována vaše bonita.

Výsledky jsou známy nejčastěji do dvou až tří pracovních dní a váš poradce vás s nimi seznámí ihned po jejich získání emailem nebo telefonicky dle předchozí domluvy. Společně s rozhodnutím přidává banka i své požadavky, ty týkají dokumentů, které jsou zapotřebí k vyřízení refinancování a jsou prakticky totožné s těmi, které jste potřebovali k zajištění hypotečního úvěru. Váš poradce vás vyzve k dodání těchto materiálů, zhotoví s vaším souhlasem kopie a předá bance. Samotné vyřízení pak standardně trvá 7 – 14 pracovních dní, u zavedených poradenských center je často doba čekání kratší – je to dáno dlouholetou oboustrannou spoluprací.

Ani po vyřízení refinancování práce vašeho poradce nekončí. Společně s vámi hlídá opět uplynutí doby fixace a v pravý čas vás informuje o jejím skončení. Společně proberete vaši spokojenost a možnost dalšího postupu.

Vyzkoušejte spolupráci s hypotečním poradcem i vy a podělte se s námi o své zkušenosti!

Sdílejte a informujte:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Napsat komentář